Wykryto u Ciebie stożek rogówki? Możesz to leczyć!

Wykryto u Ciebie stożek rogówki? Możesz to leczyć!

Potrzebujesz więcej informacji o stożku rogówki Kraków? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/

Keratoconus, zwany potocznie stożkiem rogówki, to dolegliwość, która w dużym stopniu ogranicza codzienne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia i może powodować kolejne choroby oczu. Dzisiejsze kliniki okulistyczne potrafią na szczęście zaradzić tym problemom. Jak więc wygląda przebieg korekty stożka rogówki?

Stożek rogówki daje o sobie znać już w trzydziestym roku życia

Rogówka to przezroczysta część oka, która mocno skupia promienie świetlne. Leży przed tęczówką i posiada mnóstwo nocyceptorów, niemniej jednak jest ukrwiona w niewielkim stopniu. Mniej więcej w drugiej i trzeciej dekadzie życia może ulec odkształceniu przejawiającemu się ścieńczeniem oraz uwypukleniem w centralnej części. Dzieje się tak w następstwie nadwątlenia tkanki, która prawdopodobnie ulega działaniu rodników. Stożek rogówki wywołuje miopię i krótkowzroczność, przez co pacjent widzi zdecydowanie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie słoneczne. Chorzy skarżą się też na pieczenie oczu, czasem zdarza się także widzenie podwójne. Stożek rogówki nieraz współistnieje z pozostałymi wadami oczu, m.in. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie współcześnie osiągalne jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na początkowym etapie wada jest korygowana z wykorzystaniem szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych, po pewnym czasie jakkolwiek potrzebne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – zabiegi cross linking i wszczepienia pierścieni śródrogówkowych

Leczenie stożka rogówki może być wykonywane za pomocą wielu procedur medycznych. Obecnie najbardziej efektywnym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się też w korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli metodę Topoguided. Świetne rezultaty dają zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie niezborności czy też krótkowzroczności za pomocą soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także po jakimś czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie usunie wadę wzroku.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]