Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Więcej na temat laserowej korekcji wzroku na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Dostęp do różnych zawodów, wygoda na co dzień oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie niektóre z powodów, które popychają wiele osób do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy nieprzerwanie rośnie, na co wpływ ma z pewnością doskonalsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się znakomite rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei wyeliminować nadwzroczność. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego modelowania, a zarazem zmniejsza ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Najważniejsze to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, precyzja oraz prawie nie istniejące niebezpieczeństwo komplikacji. Należy napomknąć również o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, iż w pewnych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności ciążę i karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]