Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości nadają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz łagodzą niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wpływu silnego pola magnetycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak laptopy, ekrany czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w urzędach, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.