Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Poznaj wykwalifikowanego specjalistę, który wspomoże Cię w terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może napotkać rozmaite kryzysy. Na szczęście teraz można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z najróżniejszymi trudnościami. Fachowiec pomaga pokonać trudności związane z niewiernością jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, kiedy między żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie umieją przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, by doskonale pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że obecnie bez większych problemów można znaleźć polskiego psychologa również na terenie UK. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą związek jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339