FemtoLASIK, EBK, LASEK – metody korekty wad wzroku

FemtoLASIK, EBK,  LASEK – metody korekty wad wzroku

FemtoLasik. Więcej na https://tinyurl.com/y6e883ef.

Laserowa korekcja wzroku to dziś standardowa forma korekty krótkowzroczności, nadwzroczności, presbiopii czy astygmatyzmu, aczkolwiek mało osób ma świadomość, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu różnych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezbolesna, a zarazem bezpieczna metoda korekcji wzroku

FemtoLASIK (nierzadko nazywany także All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, bezinwazyjna oraz bardzo bezpieczna technika korekty takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny lekarz optometrysta może zakończyć go w kwadrans. Zaletą tej metody jest to, iż pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość wzroku – praktycznie w ciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne obowiązki. Zabieg realizowany w 2 etapach i w przeciwieństwie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy pomocy mechanicznego ostrza. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w drugiej fazie następuje formowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest natomiast pewnym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta wykonuje topografię rogówki i na jej podstawie rozplanowuje wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z hyperopią oraz astygmatyzmem, których rogówka wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Metody LASEK oraz EBK

Rzadziej wykorzystywane sposoby korekcji wzroku to przykładowo:
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki usuwany jest nabłonek (podlega on po pewnym czasie samoistnej regeneracji), a w następnej kolejności formuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, jako że nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże wykorzystać jedynie do korekty niedużych wad wzroku.
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie jest zalecane użycie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie laserem.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]