Bezbolesne leczenie kanałowe

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś jednak, stosując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, że zabiegi okażą się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę złożonych technologicznie sprzętów. Których?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, minimalizując niemal do zera ryzyko wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty oraz polepszenie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy refundowane?

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono niezbędne, powinniśmy udać się do dentysty posługującego się odpowiednimi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w internecie.