Badania psychologiczne dla operatorów

Badania psychologiczne dla operatorów

Dowiedz się, kto oferuje badania operatorów Kęty. Skieruj się w to miejsce.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy określony człowiek jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka oraz innej maszyny. Mimo, że część kandydatów podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy schorzeń psychicznych, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych problemów. Jak jednak przebiegają badania operatorów maszyn? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?

Jak wyglądają badania operatorów?

W początkowej części testu kandydat uzupełnia stworzony przez specjalistę formularz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w rozmaitych, czasem trudnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, specjalista będzie w stanie określić, jak dobrze reaguje na nerwy oraz przetestować jego sprawność intelektualną lub umiejętności interpersonalne. Zawartość kwestionariuszy zależy od profesji kandydata. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, jednak jej przejście nie jest niewykonalne.

Badania operatorów na aparatach

Druga część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Poszczególne zadania badają takie cechy jak prędkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Należy pamiętać, że w skrajnych sytuacjach ten etap testów może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy kandydat w wywiadzie przyzna się do gorszego nastroju albo test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni wypił napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas przełożone lub – jeśli przyczyną jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]