Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy też modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]