Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Znajdź panele drewniane.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż później możesz mieć trudności z ich zwrotem. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w domu. Należy więc zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]