Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Zamów uszczelnianie okien Warszawa na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Czujesz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jakkolwiek oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz czemu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien właściwymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak oraz na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, ale także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również wykonać zawsze w nowym domu czy też mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]