Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Skieruj się tutaj jeśli chcesz zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – żeby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]