Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Zleć usuwanie malware ze strony www na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów internetowych działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Grafiki na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? Strona wysyła wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie parę z częstych symptomów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach wymagane jest błyskawiczna reakcja, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony www – pełny przegląd baz danych oraz plików strony

Spece podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo powtórnej infekcji. Jeżeli trwające dłuższy czas zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć także niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo ważne, bowiem eliminacja wszelkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, że taka sytuacja nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]