Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Kliknij tu jeżeli potrzebujesz zlecić wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których z różnych powodów nie chcemy wyrzucić. Z reguły przestawiamy je do piwnicy, na poddasze albo do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni domu. Szkopuł jednakże w tym, że po kilku latach także te pomieszczenia stają się tak zagracone, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia dogłębnego sprzątania, będącego okazją do tego, aby pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, strychu oraz piwnicy.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, połamane meble, elementy stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług surowca, z jakiego zostały wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji nowych szaf, krzeseł i regałów.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]