Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

utrzymanie wordpress, opieka nad stroną www

WordPress, który powstał przede wszystkim jako platforma blogowa, szybko stał się jednym z najbardziej rozpowszechnionych CMS-ów. Dzięki temu, że bez przeszkód można przyswoić sobie zasady posługiwania się nim, a jednocześnie jest całkiem szybki, używa się go aktualnie do tworzenia złożonych stron oraz sklepów internetowych. Jednakże ten CMS bywa źródłem problematycznych niespodzianek, dlatego ważną i pomocną usługą staje się aktualizowanie WordPressa.

Czemu warto zlecić utrzymanie WordPressa ekspertowi?

Fundamentalnym warunkiem bezpieczeństwa strony internetowej jest bezsprzecznie zaktualizowanie jej do obowiązującej wersji systemu zarządzania treścią. Nagminnie jednak przedsiębiorstwa po zaprojektowaniu strony zapominają o regularnym wdrażaniu najnowszych edycji CMS-a bądź aktualizacji stosowanych wtyczek, przez co wystawiają witrynę na ataki hakerów czy zainfekowanie przez wirusymalware. Poza tym, pomimo że WordPress jest nadzwyczaj nieskomplikowanym CMS-em, jego aktualizowanie może skutkować niezamierzonymi kłopotami z poprawnym funkcjonowaniem strony czy sklepu. W związku z tym ważne jest, by czynność tę przeprowadzał zawsze ktoś zaznajomiony z WordPressem, a jeżeli nie mamy w firmie oddziału IT, powinno się zlecić aktualizację WordPressa zewnętrznemu znawcy.

Aktualizacja WordPressa – usługa dla blogerów i przedsiębiorstw

Oferta opieki nad stroną internetową to usługa kierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, tak niewielkich jak i dużych przedsiębiorstw, którym zależy na poprawnym oraz trwałym funkcjonowaniu ich strony oraz ochronie jej zasobów i baz danych. Oferta ta pomocna jest również freelancerom oraz blogerom posiadającym prywatne strony internetowe. W bazowym dostępnym pakiecie zawarta usuwanie następstw infekcji, wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych oraz wykonanie aktualizacji WordPressa. W wyższych pakietach oferowane są też różnego typu monitoringi (m.in. zmian zawartości, logowań użytkowników i zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]