Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Catering świąteczny - więcej szczegółów o tej usłudze.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy na ogół z najbliższymi, jednak imprezy świąteczne odbywają się także w firmach. Często personel firmy aranżuje je sam, osobiście gotując bożonarodzeniowe dania, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten model działania się nie sprawdza. Aby więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych w małym gronie, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co należy postawić na bożonarodzeniowy stół?

Oczywiście, na wigilijnym stole powinny zająć swoje miejsce standardowe świąteczne dania. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z łososia bądź karpia, jak również staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Nie może brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są wraz z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej lub śledzia z borowikami. Warto także zadbać o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy kutię z miodem, puszysty sernik lub makowiec.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za planowanie wigilijnego spotkania w firmie powinno się wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć dzień spotkania oraz porównać go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej obliczyć przewidywaną liczbę uczestników imprezy, a w efekcie pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. Dobrze jest omówić z pracownikami menu i wspólnie dobrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest też to, aby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, lub są w załodze firmy weganie. Dla tych pracowników trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych zbierają zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasze dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]