Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Szukasz korzystnej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie? Nie wahaj się! Wejdź tutaj.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, stąd też dbają o to, żeby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, szczególnie jeśli na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Tutaj przeczytasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Przygotowanie chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojej obecności

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po narodzinach pociechy, częstokroć nawet tego samego dnia, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny zamieniły się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, dlatego też są planowane zwykle do roku po jego urodzinach. Umożliwia to dogłębne rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień chrztu radzimy uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą przybywać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście zwykle kupują zabawki, tymczasem rodzicom przydadzą się znacznie bardziej użyteczne podarki, jak np. fotelik samochodowy, zestaw ubrań czy kocyki dla dziecka.

Impreza w mieszkaniu albo lokal na chrzest – co jest standardem?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny urządzano przeważnie w mieszkaniu rodziców dziecka, w związku z tym nie każdy uczestnik obrzędu w kościele mógł być zapraszany na odświętną biesiadę. Dziś standardem jest już wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców. Analizując propozycje sal, w których można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią wspaniale przystrojone pomieszczenia, ale również współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań współgrającą z charakterem obiadu i która zapewni fachową obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce w okresie letnim, radzimy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą szaleć na świeżym powietrzu. Znaczący jest również taki wybór lokalu na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, tak samo jak transport biesiadników do domu czy zarezerwowanego noclegu.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]