Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o druku 3D SLA? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj tu.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii FDM, PolyJet, DMLS, oraz SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, detali, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich ścianek.

FDM – wydruk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także możliwość zastosowania filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]