Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź brabis.pl. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, by sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy ekspertom od finansów, otrzymamy pewność, że konsekwencją potencjalnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z księgowym korzystając z e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się wyłącznie kosztami porad – dziwnie niskie ceny obsługi zazwyczaj zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy mają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]