Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, samochodowy i gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.