Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Jak działa mass collect. Zdobądź więcej wskazówek.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od klientów. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym i małym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty albo przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją potencjalnych omyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tej czynności.

Dlaczego warto wdrożyć mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i wybrane banki spółdzielcze) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w firmie, nawet takiej, która miesięcznie rozlicza poniżej setki faktur. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]