Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Internetowy kantor odnajdziesz na topkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w pobliskim banku albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednakże w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to mniejsze spready

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionego dnia. Drugim i niezwykle znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez instytucje bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocniczych usług stosowanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w określonym przez klienta terminie.

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz znaczną swobodę w rozporządzaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich również osoby uczące się czy też pracujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.