Co twoja firma zyska dzięki leasingowi?

Co twoja firma zyska dzięki leasingowi?

Leasing bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych wśród firmy narzędzi finansowych. Nie powinno to rzecz jasna dziwić, gdyż jego duże atuty sprawiają, iż leasing okazuje się świetnym rozwiązaniem pozwalającym na optymalizację wydatków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. W szczególności ze względu na fakt, że w Polsce ratę leasingu uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak opłacalny rzutuje również to, iż pozwala on na uzyskanie potrzebnych do prowadzenia firmy aktywów bez potrzeby ich kupowania. Na jakich zasadach dokładnie więc opiera się leasing? O czym należy pamiętać stawiając na tę formę finansowania?

Leasing – o co w nim chodzi?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym oznacza dzierżawę. W krajach anglosaskich przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, ale w naszym kraju są to pojęcia różne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę danego aktywu leasingobiorcy, za co ten drugi zobowiązuje się regulować raty leasingowe. Obiektem leasingu zazwyczaj są samochody, które składają się na flotę firmy, urządzenia niezbędne do prowadzenia firmy albo sprzęt do biura. Po wygaśnięciu leasingu wypożyczone dobra zostają zwrócone do leasingodawcy, a ten najczęściej zbywa je w niskiej cenie.

Leasing – jak uniknąć pomyłek?

W ostatnich latach w naszym kraju pojawiło się mnóstwo ofert leasingu. Ich mnogość powoduje, że trudno znaleźć w tej grupie tę najkorzystniejszą – niezbędne do tego będą specjalistyczne umiejętności. Z uwagi na to, że nie każdy przedsiębiorca je ma, wybierając leasing, dobrze postąpimy zasięgając porady fachowca. Przed znalezieniem oferty warto zatem odwiedzić doradcę kredytowego, który powie, jak wyszukać ofertę odpowiednią dla naszych potrzeb oraz zagwarantuje, że leasing rzeczywiście będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.