Korekta nosa bez użycia skalpela – modelowanie kwasem hialuronowym

Korekta nosa bez użycia skalpela – modelowanie kwasem hialuronowym

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o korekcie nosa kwasem hialuronowym, odnajdziesz na revitae.com.pl.

Jeszcze niedawno każda drobna poprawa profilu nosa prowadziła do inwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem skalpela. Obecnie w licznych sytuacjach nie trzeba wykonywać operacji plastycznej, a to dzięki zastosowaniu nieinwazyjnej alternatywy – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Czym różni się modelowanie nosa kwasem hialuronowym od operacji plastycznej?

Z pomocą kwasu hialuronowego w szybki i prosty sposób można poprawić drobne niedoskonałości, które nie potrzebują ingerencji w tkankę chrzęstną ani kostną nosa. Nie znaczy to natomiast, że wynik takiego modelowania kształtu nosa będzie niezauważalny! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można uwidocznić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, usunąć niewielki garb czy jego brak symetrii. Takie korekty, chociaż wydają się nieduże, silnie oddziałują na ogólna percepcję konturu twarzy. Trzeba podkreślić fakt, iż zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym zależnie od obszaru ostrzykiwania, trwa przeciętnie 30 minut i nie wymaga wykonania uprzednio licznych badań, jak to dzieje się obowiązkowo przed operacją plastyczną. Modelowanie preparatem kwasu hialuronowego przeprowadza się przy znieczuleniu punktowym.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – czy zawsze można go wykonać?

To, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny nie oznacza, iż lekarz dopuści każdą osobę do jego wykonania. Przed wyznaczeniem terminu zabiegu należy obligatoryjnie skonsultować się ze specjalistą, który potwierdzi, że pacjent nie cierpi na schorzenia, stanowiące przeszkodą do wykonania zabiegu. Są to m.in.: reakcje alergiczne na substancje wykorzystane w preparacie, podrażnienie tkanki skórnej w miejscu planowanych nakłuć, kłopoty z krzepnięciem krwi, choroby autoimmunologiczne oraz ogólnoustrojowe, a w przypadku kobiet także ciąża oraz karmienie piersią.

Trzeba wiedzieć, iż skutki zabiegu modelowania nosa preparatem z kwasem hialuronowym, tak jak wszystkie zabiegi estetyczne z zastosowaniem tej substancji, nie będą trwać wiecznie. Kwas hialuronowy jest z czasem pomału metabolizowany. Zazwyczaj trwa to od pół roku do roku po dokonaniu ostrzykiwania.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]