Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Atrakcje turystyczne w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często ciężko odnaleźć się w setkach wiadomości o planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

Aby pokazać przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz hotele, pensjonaty i kempingi położone w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Z kolei dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. piękno parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego