Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Więcej informacji o najładniejszych trasach rowerowych w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, znane i nieznane, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny krajobraz – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, choć ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie wyłącznie laików, jednak również uznanych alpinistów i himalaistów.