Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Aktualna oferta trekkingów znajduje się tutaj

Wypady w góry mogą przybierać różne postaci. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 stopnie trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i minimum elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się ciężkich warunków obozowania w ciągu długiej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu aktywności bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma Europy, największym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, a także wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]