Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty wycieczki na Kilimandżaro!

Wspinaczka na górskie szczyty to cel licznych globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów zachęcają przede wszystkim zanikające już lodowce, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także przepiękne widoki. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się również zakupić leki zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]