Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Po więcej informacji o Dolomity trekking skieruj się tutaj.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli niemal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Naturalnie są one porywające, aczkolwiek osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną zasmakować podekscytowania płynących z ekskursji po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeśli można zachwycać się oszałamiającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne baszt skalnych, skalistych grani i turni

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się znaczną liczbą stromych turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w czasie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, liczne urwiska i nadzwyczaj spadziste stoki, wyznaczono w nich także dużo bezpiecznych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, ale ten, kto weźmie w niej udział zapewne będzie ją pamiętał przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]