Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Kliknij tutaj

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Lhotse i Annapurny

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Karakorum albo Himalaje z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]