Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Zamów szalunki Kraków na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, określane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Najczęściej wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, żeby odpowiednio je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie otworów na bramy, drzwi i okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Rodzaje szalunków

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z desek drewnianych ewentualnie grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować powtórnie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – większa część inwestorów oraz wykonawców stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z metalu, sklejki lub drewna, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 materiały. Zwykle jednakże korzysta się ze sklejki – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę spajają belki, narożniki, głowice ze stali lub aluminium i łączniki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Podmioty cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku brygad, które oferują inne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować jeden obiekt. Zakup wszystkich elementów niezbędnych do skonstruowania szalunku byłby całkiem nierentowny . Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]