Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Szukasz sklejki Peri? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]