Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Dowiedz się więcej o podporze stropowej na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]