Drzwi i okna aluminiowe – przeszklenia także dla domów jednorodzinnych

drzwi aluminiowe Niepołomice, MTS Dom

Aluminium to metal powszechnie wykorzystywany w budownictwie, z którego coraz częściej wytwarza się okna i drzwi, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki z drewna czy tej z PCV. Przedtem okna oraz drzwi aluminiowe zwykle zakładane były w obiektach użyteczności publicznej, w sklepach i w biurowcach, lecz współcześnie montowane są też przy budowie domków jednorodzinnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Drzwi i okna aluminiowe – stabilna i mocna stolarka

Stolarka aluminiowa jest bezkonkurencyjna, gdy mowa o wielkoformatowych konstrukcjach. Stąd właśnie jest tak często stosowana w projektach architektów drapaczy chmur – umożliwia konstrukcję obiektów, w których przeszklenia tworzą znaczną część fasady. Ten typ budownictwa przyjął się również w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie uznanie zyskują domy jednorodzinne, w których stosuje się drzwi oraz okna z aluminium do konstrukcji przeszklonych ścian. Tym sposobem do pomieszczeń przedostaje się więcej światła słonecznego, a mieszkańcy mogą cieszyć się krajobrazem otaczającej ich przyrody.

Głównymi zaletami metalu jakim jest aluminium jest jego niezwykła odporność na oddziaływanie promieniowania UV i wody oraz korozję, jak również jego plastyczność i lekkość. Umożliwia to konstrukcję ogromnych, mocnych ram dla powierzchni szklanych, nierzadko o dość niestandardowych kształtach. Trzeba uwydatnić, iż nowoczesne wyroby stolarki z aluminium cechują się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych – spółka MTS Dom

Rodzimy producent okien i drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od ponad dwóch dziesięcioleci. Oferta firmy jest niezwykle bogata. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz przesuwane. W ofercie spółki MTS Dom znajdują się też systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad lub ramy wypełnione siatką, montowane na drzwiach, witrynach i oknach, które tworzą barierę zabezpieczającą pomieszczenie przed insektami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w ogromnej gamie kolorów, między innymi kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych i w palecie RAL, dlatego bez problemu można dopasować optymalną barwę produktu do dowolnego projektu.

Nasze dane:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]