Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Na www.oknostol.com.pl znajdziesz więcej szczegółów o okna drewniane producenci.

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Nie tylko jednak estetyka jest ważnym atutem tego rodzaju produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć przeróżny wygląd, odcienie bądź inną fakturę, co daje duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem idealnym materiałem do wytwarzania wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Drewno daje ogromne możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one bardzo różny wygląd i styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując przepiękne kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytków, znakomicie spisuje się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na zdrowie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dopisać fakt, że znanych jest dużo skutecznych sposobów poprawiania trwałości okien drewnianych, jak również to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest dość łatwa i nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wytwarzane z syntetycznych materiałów.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]