Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Jeśli szukasz domów z bali Kraków, odwiedź tę stronę.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez domy murowane. Dziś na szczęście zaobserwować możemy fakt, że ich popularność stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane mają wszak wiele plusów. Najistotniejszym jest na pewno wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Ważne okazuje się także to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są wykonywane wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno potrafi też pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co powoduje, iż ich mieszkańcy wydajniej sypiają oraz dbają o swoje płuca.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście te przywodzące na myśl góralską architekturę. Często budowane są z bali, zaś styl ich wykończenia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, jeśli chcemy wznieść je poza Tatrami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze sprawdzić wcześniejsze realizacje twórcy i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni kontrahenci. Istotne jest, aby w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze zamówienie będzie dobrze wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze również dowiedzieć się, czy architekt współpracuje z firmą, która wybuduje obiekt – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]