Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Dowiedz się więcej o dźwigarze na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu murów wylewanych z betonu oraz wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też niezastąpione przy budowie stropów – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sufit nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich drzew wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego fundamentalnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych w tym celu surowców. Powinny one być właściwie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak olcha, topola, sosna i buk. Niesłychanie istotne jest również właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed negatywnym działaniem wody, klejów i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie generuje jednak pewne koszty. Natomiast firmy, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych części szalunków.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]