Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Dowiedz się, komu zlecić budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które na ogół generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne także w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom z bali, trzeba pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]