Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Aktywne wakacje dla singli - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Znane są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień wolny pragną zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wyprawy

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać rozmaite zakątki Polski oraz świata z całkowicie innej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwykły wczasowicz nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również świetna szansa, żeby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, gdyż niejednokrotnie łączy się ze instruktażami koniecznymi do poznania reguł przetrwania na określonym terenie. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają podstawy survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Wypada także napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Gdzie organizowane są aktywne wyprawy?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez problemu dadzą sobie rade też podczas wycieczki do Nepalu albo do Namibii.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]