Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

wyprawa w alpy

Miłośnicy gór, którzy znają już na wskroś każdą marszrutę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, nierzadko zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje kilka europejskich krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski w Europie, czyli Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo Aiguille du Dru. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz zdobywać nowe umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy oferują polscy organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest wiele interesujących propozycji skierowanych do pasjonatów gór o przeróżnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i utrzymują stosowną wydolność fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk głównie na wymiarze szkoleniowym, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest nauka podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niedużych, najczęściej siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doznaniem, przynoszącym dumę z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]