Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Roma, Venezia oraz Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty suszonych owoców, czekolady czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Carmel i Chocolate.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]