Zalecamy pić sok z kiszonej kapusty i buraków!

Zalecamy pić sok z kiszonej kapusty i buraków!

Chcesz zamówić sok z kapusty? Skieruj się tu.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie wracają na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też inne, do tej pory mniej popularne owoce i warzywa. Pisząc o leczniczych zaletach fermentowanego jedzenia nie można pominąć także napojów takich jak kefir, kombucza czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie są warte uwagi – pozwalają w łatwy i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała substancje konieczne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – co w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie dużo związków mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Kluczowym elementem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków czy inny kiszonek to też kopalnia witamin. Godna uwagi jest w szczególności duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu powinno się pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek liczne witaminy poprawiają działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają poradzić sobie ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność lub wrzody żołądka. Działają one także osłonowo podczas kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]