Zachowaj dłużej zdrowy wygląd skóry – o kremach przeciwzmarszczkowych

Zachowaj dłużej zdrowy wygląd skóry – o kremach przeciwzmarszczkowych

Potrzebujesz kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Także młoda skóra bez mankamentów wymaga należytej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować je w dobrym stanie. W największej mierze ma to odniesienie do cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na powstawanie nieestetycznych zmian, wśród których wyjątkowo przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, żeby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie jest to skomplikowane, bo w sprzedaży dostępne są kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie substancje są w nich zawarte?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć posiadają w składzie mocznik – komponent, który wiąże cząsteczki wody i tym samym zapobiega jej utracie, a oprócz tego zmiękcza skórę. Kremy tego typu mają w składzie również ceramidy – tłuszcze, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, iż zapełniają przerwy między komórkami skóry. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy właściwym stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne szkodliwe czynniki, a poza tym umożliwia substancjom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki na zmarszczki można podzielić na kilka typów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze powinno się też mieć na uwadze, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się właściwościami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]