Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Skieruj się tu jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż modne teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zauważalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie ludzie przebywają po wiele godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tej przyczyny należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Możliwość kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Poza tym takie okiennice lepiej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]