Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Rynny PCV znajdziesz na www.regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – co wybrać?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku materiałów – między innymi z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania należy więc skonsultować z ekspertem.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08