Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Kup listwy drewniane na http://tinyurl.com/ycx7nqz5.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]