Kurtki na motor – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Kurtki na motor – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Znajdź kurtkę na motocykl na https://tinyurl.com/yjty72f3.

Motocykliści są świadomi tego, iż w pełni komfortową jazdę na motorze zapewni tylko poprawnie dopasowana do tego odzież. Stąd też w szafie każdego miłośnika motocykli powinna wisieć co najmniej jedna profesjonalna kurtka na motocykl. Asortyment sklepów motocyklowych jest współcześnie nadzwyczaj bogaty, zatem bez problemu można znaleźć zarówno kurtki ze skóry, jak i z tekstyliów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej kapryśnych kierowców.

Kurtka na motor ze skóry – lepsza protekcja kierowcy w razie upadku

Jazda na jednośladzie natychmiast kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej też współcześnie kurtki sporządzone z tego surowca uznaje się za optymalny wybór z punktu widzenia wytrzymałości oraz jakości, co oczywiście odzwierciedla się też w ich wysokich cenach. Na przekór ogólnym skojarzeniom, aktualnie większość kurtek na motor ze skóry posiada sportowy krój, a nie tradycyjne wzornictwo rodem z amerykańskich filmów drogi z lat 80-tych. Nie znaczy to, iż nie znajdziemy w sprzedaży szałowych skórzanych ramonesek.

Główną zaletą kurtek na motor wykonanych ze skóry jest oczywiście ich wysoka wytrzymałość na rozdarcie, wskutek tego w razie upadku motocyklisty na szosę zapewniają mu lepszą ochronę. Do sfery mitów powinno się też odłożyć już pogląd, że kurtka ze skóry dużo waży i jest mało elastyczna – te uszyte z nubuku czy skóry bydlęcej niewiele różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin wyprodukowanych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Na co zwrócić uwagę szukając kurtki na motocykl?

Kurtka na motocykl musi być wygodna, toteż zalecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją przymierzyć. W ten sposób zdobędziemy pewność, że kurtka jest dopasowana do naszej sylwetki. Jednakże kupowanie kurtki motocyklowej w sieci to też dobra alternatywa, zwłaszcza jeśli kupiło się kiedyś już podobne produkty od wybranego producenta bądź dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka na motocykl musi przylegać do ciała, ale nie może utrudniać jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij ręce przed siebie tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeżeli rękawy przesłaniają nadgarstki to znaczy, iż musisz kupić mniejszy rozmiar. Zbyt obszerna kurtka na motor podnosi niebezpieczeństwo kontuzji, gdyż w trakcie upadku protektory mogą przesunąć się względem ciała motocyklisty i po prostu nie wykonają one swojego zadania. Dla najwyższego komfortu warto zwrócić również uwagę, czy kurtka posiada paski korygujące jej szerokość tułowiu, na ramionach i w pasie.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]