Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Chcesz nabyć bluzy sportowe? Sprawdź sklep-hummel.pl.

Każdy kto uprawia sport codziennie zapewne ma świadomość, iż jedynie stosowna odzież sportowa pozwala na taką aktywność w zupełnym komforcie. Wybierając zestaw na treningi, zwłaszcza tych outdoorowe, jak jogging, jazda na rowerze czy piłka nożna, pamiętajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy sportowe – komfort i doskonałe odprowadzanie wilgoci

Bluzy w wersji z suwakiem, kapturem i bez od dziesięcioleci są już standardowym elementem codziennego ubioru. Nie zadziwiają nawet w miejscach pracy, gdzie przedtem obowiązywał ścisły dress code. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu casual, gdyż są praktyczne i nie krępują ruchów, a zastosowanie w nich ciepłych materiałów sprawia, że to świetna odzież wierzchnia na późną wiosnę oraz wczesną jesień. Bluzy sportowe, choć posiadają podobny fason, są nieco inne niż bluzy lifestyle. Te ostatnie w większości wypadków produkowane są ze stuprocentowej bawełny ewentualnie bawełny z niewielkim dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe z kolei najczęściej szyte są tylko z poliestru. Jest to wyjątkowo mocna tkanina syntetyczna, która nie ulega za szybko rozciąganiu i trudniej ją rozedrzeć. To dlatego jest świetna do wytwarzania z niej odzieży sportowej, która musi wytrzymać ogromne przeciążenia oddziałujące na nią w trakcie energicznego treningu. Co więcej poliester skutecznie odparowuje wilgoć, dzięki czemu sportowiec nie spędza kilku godzin w wilgotnych od potu ubraniach.

Noś bluzy sportowe wysokiej jakości – posłużą Ci wiele miesięcy

Wybierajmy przede wszystkim odzież od uznanych producentów. Oczywiście, trzeba wobec tego przygotować się na wyższą cenę zakupu takiej bluzy, lecz w zamian mamy wysokiej klasy towar z dobrych tkanin, który z pewnością będziemy używać przez dłuższy czas. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma określony przeznaczenie, nie należy zastępować jej bardziej lifestyle’ową odzieżą, przykładowo bluzy bramkarskie posiadają posiłkowe osłony na łokciach, które ochraniają zawodnika w trakcie wykonywania parad, natomiast bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz, który chroni przed podmuchami wiatru. By mieć pewność, że nabywamy oryginalne ubranie, wybierajmy sklepy firmowe czy też prowadzone przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują duży asortyment bluz sportowych dla dzieci, damskich i męskich.

Nasze dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]