Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze trafiła już do świadomości statystycznego Polaka i z rzadka jest marginalizowana. Mieszkańca Polski są świadomi, iż jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma znaczny wpływ na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak póki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy musi sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne mieszkańcom metropolii

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest ryzyko pojawienia się znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania podatni są głównie mieszkańcy metropolii i terenów w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery spore ilości owych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak przykładowo LIFAair, AirFree czy Cado, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co ciekawe, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nieraz mają one także inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, wobec tego łatwo dobierzemy sprzęt najlepsze do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez wysiłku daje się przesunąć je między pokojami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być źródłem wielu reakcji uczuleniowych bądź chorób, a także szkodliwy formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie umożliwia niczym niezakłócony sen. Część urządzeń ma także sensory ostrzegające o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.