Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Szukasz najlepszej drukarki 3D? Koniecznie odwiedź tę stronę.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i maszyny. Wyliczono, że używając drukarek 3D i pozostałych produktów Stratasys można nieomal o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony. Główne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w innowacyjnej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się intuicyjną obsługą i ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można uzyskać jednakowe prototypy, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w rozlicznych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest solidny oraz dokładny, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie pojawiają się zniekształcenia.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]