Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Zobacz, gdzie zamówić aparat do masażu limfatycznego, wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu ucisku.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Jest mnóstwo wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do masażu uciskowego

Sporo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, zatem bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. choroba nowotworowa i zakrzepica, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]